365 Gün 365 Mutlu An- 9. Gün: Kendini kötü haberlere kapat!Bugün sabah bayağı bir demoralize şekilde uyandım. Çünkü her gün biraz daha dünyada, ülkede bir şeylerin değişip düzeleceğine dair umudum kayboluyor. Hayata devam edebilmek için gerçeklerle bağımızı koparmamız gerekiyor. Okumayacağız, görmeyeceğiz, duymayacağız. Üç maymunu oynamadan bu dünyada, bu ülkede huzurlu, mutlu olma şansımız kalmadı resmen.

9. Gün: Kendini kötü haberlere kapat!


Güne başlarken, günün maddesinin ne olacağına henüz karar verememiştim. Yazıya başladıktan sonra nasıl gelir diye yazının başına oturdum ve ruh halim bana şıp diye günün görevini fısıldadı.

En çok kıskandığım insanlar, şu geçirdiğimiz dönemlerde kendini dışarıdan gelen tüm haberlere karşı koruyabilenler. Ben haberleri okumadan, izlemeden duramayanlardanız. Sadece ben değil kocam da aynı şekilde. Biz kendimizi tüm bunlardan alıkoyamıyoruz. Sürekli nasıl olacağını konuşup tartışıp duruyoruz. Akşam eve gidip koştur koştur tartışma programlarını açıyoruz ve yaşlı insanlar gibi söylene söylene izliyoruz. Ne kadar konuşsak da, kafamızda bir şeylerin bir noktadan sonra düzeleceğini düşünsek de sonunda her şeyin şu halden daha kötü olacağına kanaat getirip dertleniyoruz.

Bugün sabah yine haberlere şöyle bir göz attıktan sonra, benim beynim iptal oldu. Uzunca bir süre gündemden uzak kalamam huyumu biliyorum ama en azondan bugünlük haberlerden, gerçeklerden uzak kalmayı ödev veriyor kendime. Size.

Bugün hiç merak etmeyin dünyada neler olmuş. Nasılsa bir gün takip etmedik diye çıkmaz 3. Dünya Savaşı. Uzun zamandır hayatımızda değişen pek bir şey yok. Yıllardır aynı şeylerin farklı kılıflardaki haline dertlenip duruyoruz. Okuduğumuz cinayet. tecavüz, taciz, pedofili haberlerini okuyunca insanlığımızdan utanmaktan başka ne geliyor ki elimizden? Şu ortamda mutlu olmak biraz haksızlık gibi geliyor bazen ama insanız ihtiyacımız var böyle şeylere.En azıdndan bugünlük mola hakkımı kullanıyorum ben. Siz de öyle yapın olur mu?

0 yorum