365 Gün 365 Mutlu An- 8. Gün: Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi Oluşturun!8. Gün: Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi Oluşturun!

Hayatta bir maraton gibi. Sürekli bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. Bu koşturmaca içerisinde bizim için önemli olan şeyleri unutup, isteklerimizin önceliğini karıştırır hale geliyoruz. O yüzden elimizde bir adet "ölmeden önce yapılacaklar listesi" her daim olmalı.


Bugünün görevi, yoksa bir adet "ölmeden önce yapılacaklar listesi" hazırlamanız. Varsa böyle bir adet listeniz, liste içerisinde neleri yapıp nelerin beklediğini check etmeniz. Hazırladığınız listenin ne kadarını yapmışsınız, ne kadar hala yerinde sayıyor. Bir göz atmaya ne dersiniz?

Benim için, bir insanın olmazsa olmazı bana göre "ölmeden önce yapılacaklar listesi" olması. Çünkü bazen bizim için nelerin önemli olduğunu, nelerin öncelikli olması gerektiğini unutuyoruz. Hatta bazen hayatın aldatmacalarına kanıp, neyin bizim için öncelikli olduğunu, hayatta yapmak istediklerimizden hangisinin bizi diğerlerinden daha çok mutlu edeceğini fark edemiyoruz. 

Bi de sizi bilmem ama ben evrene gönderdiğimiz her düşüncenin birer tohum olduğuna inanıyorum. Biz ne ekersek, o büyüyor, o yeşeriyor, o karşımıza meyve olarak çıkıyor. Evet, belki zihnimizde sıralı hayatta yapmak istediklerimiz. Evet, belki şu an içinde bulunduğumuz imkanlar isteklerimizi yapmak için yeterli değil. Tüm bunlar kabulüm. Ancak dile getirilemeyen, zihinde, kalpte kalan istekler evrenin toprağına tohum olarak düşmüyor diye düşünüyorum ben. İsteklerimizi, dileklerimizi, umutlarımızı yazıya dökmek veya bir şekilde evrende var olmasını sağlamak onun bize gelmesi sürecini başlatıyor.

Bir kere isteklerimizi dile getirip, sözle veya yazıyla evrene gönderdiğimiz zaman sonra her aklımıza getirip kalbimizden geçirdiğimizde evrene attığımız o tohumları suluyoruz.

Hadi başlayın bugün "ölmeden önce yapılacaklar listesi" yapmaya. Kim bilir belki hemencecik gerçekleşecek olanlar bile vardır içlerinde, erteliyoruzdur belki farkında olmadan!

0 yorum