365 Gün 365 Mutlu An- 6. Gün: Sağlıklı Beslenmeye Başla!6. Gün: Sağlıklı Beslenmeye Başla!

Herkese merhaba!

Yepyeni bir haftaya, güzel bir alışkanlıkla başlayalım istiyorum bugün. Bu hafta önceki haftalara göre daha sağlıklı beslenmeyebaşlamaya ne dersiniz?

Tamam sabahları simit-peynir kahvaltısı şahane. Tamam akşamları pizza sinema ikilisi, mezelerle bezeli rakı sofraları şahane, hafta sonu kahvaltılarında su böreği baş köşede. Bunların hepsine sonuna kadar katılıyorum. Hepsinin lezzetine ben de bayılıyorum. Ancak sağlıksız beslenerek bedenimize yaptığımız eziyeti görmezden gelemiyorum üzgünüm.

Modern dünya insanı olarak, neredeyse çöplük gibi besinlerle besleniyoruz. Zaten yediğimiz her şey çok sağlıksızken biz yediklerimizle, besinleri pişirme şeklimizle yediğimiz her şeyi iki kat daha fazla sağlıksız hale getiriyoruz.

Çok sıkı bir diyete başlayın, her şeyden vazgeçin demiyorum. Yapacaklarımız çok basit aslında; paketli gıdalardan uzak duracağız, şekeri ve tatlıyı elimizden geldiğince tüketmeyeceğiz, beyaz ekmek ve beyaz unla yapılan yiyecekleri tüketmeyeceğiz, kahvaltılarımızda simitten poğaçadan bir süre kaçacağız. Hepsi bu!

Bir süre böyle beslendikten sonra midenizde hissedeceğiniz hafifliğin size mutluluk getireceğinin garantisini veriyorum. Çünkü ben ne zaman uzunca bir süre çöplük gibi beslensem, sağlıklı beslenmeye dönünce kendimi daha hafif ve mutlu hissediyorum. Uzunca bir süre çöplük gibi beslendikten sonra, şimdi yeniden kendimi sağlıklı beslenmenin huzurlu kollarına bırakmak istiyorum. Benimle gelsenize.

0 yorum