365 Gün 365 Mutlu An- 2. Gün: Beyninizi Kötü Düşünceleri Kovmaya Programlayın2. Gün: Beyninizi Kötü Düşünceleri Kovmaya Programlayın

Hayatımızda kaç kere "aklıma gelen, başıma geldi" cümlesini kurduk acaba? On, yüz, bin, bin beş yüz kez belki. Genetik kodlarımıza işlenmiş gibi bu cümle sanki. Aklımıza geldiği için mi başımıza geliyor, yoksa zaten olacağı mı vardı paradoksu beynimizin bir köşesini kemirip duruyor. Tavuk mu yumurtadan çıkıyor, yumurta mı tavuktan?


Bu konuda benim düşüncem, aklımızda o fikrin yer kaplamasına izin verdiğimiz anda evrenden o düşünceyi üzerimize üzerimize çekmeye başlıyoruz. Biz insanoğlu henüz ışık hızını kullanamıyoruz ama kötü düşünceler ışık hızını keşfetmiş anlaşılan. Hızla doluyorlar çevremize, başımızın üzerinde kötü düşüncelerden oluşan bir taçla gezmeye başlıyoruz. Hepimiz potansiyel bir Murphy'iz aslında.

Mesela gece kötü uyuduysak, uykusuz başladığımız bir günün kötü geçeceğinin kararını sabahtan veriyoruz. Mesela mağazanın vitrininde bir pantolon beğendiysek, mağazaya girdiğimizde bedenimize uyanını bulamayacağımız konusunda kesin ve netiz. Mesela o gün çok acıktıysak yemekhanede en sevmediğimiz yemeğin çıkacağını saatler önceden tahmin ediyoruz! Bunlara benzer örnekleri an be an artırabilirim.

Biz bir şey hakkında negatif düşünmeye başladığımız andan itibaren o olayın sonucunu belirliyoruz. Başlamadan bir maçı kafadan kaybetmek gibi. Bugün biz kaybedenler kulübü üyesi olmayacağız. Bugün görevimiz, aklımıza üşüşmeye çalışan kötü düşünceleri anında kovalamak olacak. Uykusuz başladığımız gün ile ilgili zihnimiz "bugün kesin kötü geçecek" dediğinde "kapat çeneni bugün çok güzel olacak" diyeceğiz. Aklımızı çelmeye çalışan her negatif düşünceye, "ben senden daha büyüğüm hadi kış kış" diyeceğiz.

Bugün bizim için her şey güzel olacak!

0 yorum