Karaköy Ruhunu Yakalayın: Karabatak KaraköyBugünün mekan önerisini Karaköy'ü henüz keşfetmemiş çok küçük bir azınlık için yazıyorum. Tamam, tamam itiraf ediyorum, bir yandan da sevdiğim tüm mekanlar bir çatı altında (ki bu çatı burası oluyor) toplansın diye yazıyorum bu yazıyı. Bi de zaten malum İstanbul Günlüğü, İstanbul'u yeni keşfeden birinin gözünden size İstanbul'u anlatıyor. Ben buranın yerlisi olmadım henüz, ben yeniyim galiba.
Karabatak Karaköy Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
Şimdi birazcık hava atmak gibi olacak da Karaköy benim her öğle aramın geçtiği yer oluyor. Çünkü iş yerim tam da orada. O yüzden Karaköy'de olan mekanlara 8-5 saatleri arasında gıcık olsam da, diğer zaman dilimlerinde birçoğuna bayılıyorum. Bunların başında da Karabatak geliyor.

Karaali Kaptan Sokak'ta Karabatak Karaköy. Tam köşede, asmanın altında dışarıda tahta sandalyeleri ve her daim harıl harıl sohbet eden insanlarıyla dikkat çekiyor burası. Güzel bir dekoru, insanı dinlendiren bir atmosferi var. Ancak burayı benim için çekici kılan kahveleri oldu. Avusturya'nın en eski kahvelerinden Julius Meinl kahvelerini içebiliyorsunuz Karabatak'ta. Julius Meinl Avusturya'da geçmişi 150 yıla dayanan bir kahve.Mekanın açılış hikayesi ise bir hayli enteresan. Şu an mekanın olduğu yer aslında Julius Meinl'in ofisi ve deposuymuş. Ancak insanlar burayı cafe zannedip, kahve almaya gelmeye başlamışlar. 6 ay boyunca her cafe zannedip gelene kahve ikram etmişler. 6 ay sonra Yellow Box dedikleri bir tip box koymuşlar ve gelenlere kahve ikram etmeye devam etmişler. Ancak bu durumun bir süre sonra hukuki olarak başlarına dert olmaması için ofisin giriş katını cafeye dönüştürülerek hizmet vermeye başlamış. İsim olarak da Julius Meinl'in telaffuzu zor olacağı için "Karabatak" seçilmiş.

Bol kahve seçeneğine sahip Karabatak'ta, daha önce denk gelmediğiniz kahvelere denk gelebilirsiniz. Yemek olarak sizi doyurucu bir menüsü bulunmamakla beraber, tst kruvasan gibi atıştırmalık yiyecekleri rahatça bulabilirsiniz. Kahveyle beraber tercih edebileceğiniz kurabiye, pasta gibi çeşitler de yine Karabatak'ın menüsünde mevcut bulunmakta. Ayrıca biz menüsündeki Avusturya gazozu Almdudler'e de bayıldık!

Karabatak, Karaköy'de o Karaköy ruhunu yaşayabileceğiniz güzel bir mekan.

0 yorum