İstanbul'un Hayvansever Mekanları
Bir kısmımız toplum olarak hayvanlar konusunda gün geçtikçe daha hassas, daha bilinçli hale gelirken; bir kısmımız bu konuda hala çok acımasız ve umursamaz bir noktadayız. Dışarıda vakit geçirirken, patili dostlarımızla vakit geçirebileceğimiz, gittiğimizde sandalyesine ilişmiş kediyi hunharca kovmayan işletmeler bizim için oldukça önemli hale geldiler artık. Dilerdim ki, tüm mekanlar aynı hassasiyete sahip olsun ve ben böyle bir yazı yazmak zorunda kalmayayım. Ancak böyle bir gerçeğimiz olduğu için "Hayvansever" olarak nitelendirdiğimiz, diğerlerine göre daha duyarlı işletmeleri barındıran bir liste blogumun bir köşesinde dursun istiyorum.


Drip Coffeeist/ Şaşkınbakkal

Drip Coffeeist Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

3. dalga kahvecilerin İstanbul'daki ilk örneklerinden biriyle başlayalım. Bir kahve bağımlısı olarak bana da bu yakışırdı. Şaşkınbakkal'ın en güzel kahvecilerinden Drip Coffeeist hayvan dostu özelliğiyle de dikkat çekiyor. Patili dostlarınızla buraya gelip kahve keyfinizi yapabilirsiniz.

Adres: Bağdat Cad. Noter Sok. No:17 Şaşkınbakkal / İstanbul


Fahriye Cafe/ Moda

Fahriye Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İsmini Müjde Ar'ın canlandırdığı Fahriye Abla'dan alan mekan Fahriye Cafe. Vintage tarzda tatlı mı tatlı, şirin mi şirin dekoruyla ve menüsünden bulunan lezzetli mi lezzetli kekler yemekler gönlümüzde taht kuran bir mekan. Sizi nostaljik bir yolculuğa çıkartan Fahriye Cafe, bir hayvan dostu olarak yanınıza pati dostunuzu da alın istiyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Leylek Sokak, No 3/A, Kadıköy, İstanbul


White Mill/ Cihangir

White Mill Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Birazcık da Cihangir'e uğrayalım ve şahane bahçesiyle bizi kucaklayan White Mill'e uğrayalım. Güzel yemekleriyle adından söz ettiriyor White Mill, ancak bahçesinde uzun kahvaltı keyfi yapılmadan da olmamalı diye düşünüyoruz. Eh bu kadar güzel bahçesi olan bir yer tabii ki de hayvansever olacaktı.

Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Susam Sokak, No 13, Beyoğlu, İstanbulWuufbox Cafe & Shop/ Arnavutköy Merkez

Wuufbox Cafe & Shop Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Böyle bir listenin olmazsa olmazı mekanına geldik. Çünkü bu saydığım mekanlar arasında patili dostlarımızı kabul etmesinin yanı sıra, onları da birer konuk olarak ağırlayan tek mekan burası. Rahatça gezebildikleri, her daim hazır olan sularını içebildikleri ve uslu oldukları takdirde ödül kazanabildikleri bir mekan Wuufbox.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 21/A, Beşiktaş, İstanbulGravité Coffee Bar/ Nişantaşı

Gravité Coffee Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Kahveleriyle adını duyuran Gravité Coffee Bar, yemeklerinin lezzetiyle de son zamanlarda dikkat çeken bir mekan. Ancak bu yazı içerisinde bizim için burayı özel kılan patili dostlarımıza olan sevgisi oldu.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Müfide Küley Sokak, No 45, Şişli, İstanbul


Juliet Rooms&Kitchen

Daha önce burada bahsetmiştim Juliet'in tatlı bahçesinden. İşte o tatlı bahçede bol bol patili konuğunuz olabiliyor.

0 yorum