Heybeliada'ya Uğrama Sebebi: Luz Cafe& Shop

Luz Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bu yıl İstanbul'da havalar ısınmaya direnirken, ben sıcak havalar için planlar yapmaya devam ediyorum. Haftalardır sürekli ertelememize rağmen bıkmadan ada hayalleri, ada planları kurmaya devam ediyoruz. Four Letter Word Coffee'den bahsederken nasıl mekanı başı başına Burgazada'ya gitme nedenleri arasında saydıysak, bugün de Heybeliada'ya gitmek için size neden yaratacak bir yerden bahsedeceğim.

Luz Cafe& Shop
Heybeliada'ya ilk gittiğimizde neredeyse tabanlarımız patlayana kadar gezdikten sonra biraz soluklanabileceğimiz bir yerler aramaya başladık. Bu arayış sırasında sabahtan beri adanın çok yanlış tarafında dolaştığımızı fark ediyoruz. Adanın daha sevimli tarafını gezerken karşımıza çıktı Luz Cafe&Shop. Önündeki kareli örtülerle bezenmiş masaları, içerisine adım attığınızda ananenizin evini hatırlatan antika eşyalarla dolu dekoruyla karşıladı bizi. 
Luz Cafe içerisinde taze çekilmiş kahveleri, hepsi taze taze yapılmış tatlıları, kekleri, pastaları, en fresh haliyle limonataları barındıran bir yer. Tatlıları günlük olduğu için menüsü de günlük olarak kara tahtasında yerini alıyor. Hepsi birbirinden lezzetli görünen tatlılar arasında karar vermek epey zor oluyor. Ancak şunu söyleyebilirim ki, hepsi göründüğü kadar lezzetliler. 
Burası hem cafe hem de alışveriş yapabileceğiniz minik bir dükkan. Benim gibi eski eşyalara, retro eşyalara meraklıysanız içerisi sizin için bir cennete dönüşüyor. Biz birer limonata ve kek sonrası dinlenmemizi tamamlayınca içerisini kurcalamaya başladık. 

Heybeliada'da bizim için güzel bir keşif oldu Luz Cafe&Shop. Yolunuz oralara düştüğünde bir uğramayı ihmal etmezsiniz artık dimi? 

 Heybeliada Mahallesi, İşgüzar Sokak, No 34/B, Adalar - İstanbul
http://www.luzcafeshop.com/

0 yorum