8 Mayıs 2017 Pazartesi

Bizi Üzen Mekan: Anda KaraköyKaraköy son zamanların en gözde mekanlarını bünyesinde barındıradursun, biz iş yerimiz Karaköy'de olması ve her öğlen yürüyüşümüzü oralarda yapmamız sebebiyle gündelik hayatımızda pek uğramıyoruz Karaköy'e. Geçen aylarda klasik bir film festivali seferimizi düzenlemiş, film çıkışı Cihangir ara sokaklarında kendimizi kaybetmiştik. Döndük dolandık nasıl olduysa kendimisi Kılıç Ali Paşa Camii'sine karşı bakarken bulduk. Eh hazır buraya kadar gelmişken Karaköy'de bir kahve içelim, yanında bir şeyler atıştıralım dedik.

Anda Karaköy Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato


Söz konusu hafta sonu olunca Karaköy'de her mekan tıklım tıklım oluyor. Karaköy'ün içerisinde ama hengamesinden uzak sokaklarda dolanırken karşımıza Anda Karaköy çıktı. Son zamanlarda adını sık sık instagramda duyunca, dedik hadi girelim bir deneyelim. Anda Karaköy'le tanışmamız biraz tatsız oldu. Önce sevdiğim yönlerini, sonra da beni bir daha oraya gitmemek isteyecek kadar mutsuz eden yönlerini anlatacağım.

Tatlı bir dekoru var Anda Karaköy'ün. Sevimli bir mekan olmuş. Birer kahve ve bir pancake tabağı söyledik. Kahveler standart lezzetteydi. Pancake tabağı oldukça lezzetliydi. Buraya kadar olan kısım benim için olumlu kısımlarıydı.Hafta sonu öğleden sonra gittik biz Anda Karaköy'e. Öyle çok geç bir saatte değildi üstelik. Buna rağmen mekana girer girmez bize bu saatte burada ne işiniz var bakışlarına maruz kaldık mekanda. Menüyü elimize aldığımızda ise ikinci sıkıntı başladı. Mutfağımız kapandı dediler, zar zor bir pancake sipariş verebildik. Tüm bunlar yetmedi, siparişlerimizi mekanda yapılan temizliğin ortasında yiyip içmek zorunda kaldık. Sakin kafayla bir kahve içmek isterken, yediğimiz içtiğimiz her şeyi boğazımıza dize dize çabucak yedik içtik kalktık. Konsepti kahvaltı olan bir mekan olabilir. Ancak mekan hala müşteri kabul edebilir durumdayken böyle bir ortamla karşılaşmak açıkçası pek mutsuz etti bizi.

Tanışmamızın sıkıntılı olduğu Anda Karaköy ile ilişkimizi bu gidişle kısıtlı bırakmaya karar verdik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder