Biraz İran Mutfağına Ne Dersiniz? Reynun Iranian Restaurant

Reyhun Iranian Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

İtiraf ediyorum damak tadı olarak tam bir Orta Doğu'luyum. Lübnan Mutfağı dedin mi, İran Mutfağı dedin mi akan sular duruyor benim için. Dünya mutfağı konusunda Türkiye'de en fazla çeşitlilik İstanbul'da. Hal böyle olunca merak ettiğimiz ülke mutfaklarının restoranlarını araştırmadan duramıyoruz. Güzel bir araştırmanın ardından da doğru o restorana yola koyuluruz.


Reyhun Iranian Restaurant Galatasaray Lisesi'ne varmadan sağa sapınca görüyorsunuz Reyhun İran Restoranı'nı. İçeriye girdiğinizde sizi diğer restoranlardan farklı bir atmosfer karşılıyor. Girdiğinizin bir Türk restoranı olmadığını ambiyanstan anlıyorsunuz.

İran yemekleriyle ilk kez burada tanışmış biri olarak, yemeklerin orjinal tariflerine yakınlığı konusunda fikir beyan edememeyeceğim. Ancak burada yediğim her şey çok lezzetliydi, onun size garantisini verebilirim. Bir Adanalı olarak kebapları benden tam puan aldı. Ancak pilav konusunda ekstra söyleyeceklerim var. Ben pirinç pilavından nefret ederim arkadaşlar. Burada da yemek söylediğimizde pilavını yememek konusunda kesin kararlıydım. Ancak yemeği getirdiklerinde pilavı denemem konusunda ısrar ettiler. Burada yediğim pilavı yedikten sonra bugüne kadar pilav yemediğimi fark ettim. Biz yemeğin yanına İran'a özgü ayrandan da söylemiştik ve onun lezzeti de bildiğimiz ayranlardan farklı.
Yemekler konusunda tek sıkıntım tuz derecesi oldu. Ancak ben tuzsuz yemeye alışkın bir insan olduğum için bana fazla gelmiş olabilir. Ancak baharatları itibarıyla İran Mutfağı biraz tuzlu bir mutfak bunu kabul etmek gerekli.

Reyhun İran Restoran ile ilgili deneyimimi süperden idare eder şekle dönüştüren ise sıkıntılı servis oldu. Yeterince ilgilenmemelerini geçtim, içeride bir dolu müşteri varken kendi aralarında yüksek sesle "servis ücreti" alınsın mı, alınmasın mı diye tartışıyorlardı. Şahsen bir müşteri olarak bu durum beni çok rahatsız etti. Yemekleri için gitmek istesem de, gitmek içimden gelmiyor.Servisi hala sıkıntılı mı bilmiyorum ama yemekleri gayet lezzetli bir restoran Reyhun Iranian Restaurant.

0 yorum