Diyet Günlüğü: 27 Mart 2017 Pazartesi
Herkese merhaba...

Diyet Günlüğü'mde epey bir sıçrama yaşayacağız bugün. En son Mart ayının başlarını yazmıştım. Şu son bir haftalık Şanlıurfa ziyaretine kadar son gaz devam ettim hem diyetime, hem de sağlıklı beslenmeye. Ancak o Şanlıurfa'da olduğumuz bir hafta boyunca anı yaşadım ve oranın şahane lezzetlerine kendimi bıraktım tabii ki. O şahane lezzetlerden ayrı bir yazıda bahsedeceğim. Şu an konumuz Diyet Günlüğü.

Son aylarda sağlıklı beslenme konusunda ne kadar istikrarlı bir duruş sergilediğim ortada. Şu bir haftalık aylaklık dönemimde hem yediklerimden çok mutlu oldum, hem de sağlıklı beslenmenin kıymetini bir kez daha anladım. Yediklerimden asla pişman değilim, sakın yanlış anlaşılmasın! Yedim, pişman değilim, aksine çok mutlu oldum yediklerimden. Ancak bir haftalık o yoğun beslenmenin ardından bugün yeniden sağlıklı beslenmeye başlayınca, resmen üzerimde o hafifliği hissettim. Peki bugün neler yedim?

Kahvaltı

Mükellef kahvaltı sofralarının ardından bugünün kahvaltısı müsli, süt ve ananastan oluşuyordu. Bir hafta ara verince müsliyi özlediğimi fark ettim.

Öğle Yemeği

Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de yemekhanede yiyecek yemek bulamadım anne. Ben de Fropie'nin meyveli yoğurdundan aldım, yanına da bir paket Uno'nun grissinilerinden açtım. Oldu mu sana mis gibi bir öğle yemeği.

Öğleden sonra kahvenin yanında kurutulmuş elma atıştırdım.

Akşam Yemeği

Akşam yemeği içinse kocaman bir sağlıklı tabak hazırladım kendime. Neler vardı içinde? Haşlanmış kinoa, ızgara ananas, avokado, tatlı patates, alabaş, çin lahanası, peynir ve köfte vardı. Hem midenizi hem de gözünüzü doyuracak bir tabak çıkmış oldu ortaya.

Bugün 1173 kalori aldım. 6787 adım atarak 409 kalori yakmış oldum. 

Youtube'da yemek tariflerimi izlediniz mi?


Biberli Zeytinli Kolay Poşe Yumurta BURADA

Kısır Salatası BURADA

Bir Pazar Kahvaltısı BURADA

Karnabaharlı Pizza BURADA

0 yorum