Diyet Günlüğü: 26-27-28 Şubat 2017

26.02.2017

Kahvaltı

Pazar kahvaltısı denilince akan suların durduğu bir günden merhaba. Tabii ki pazar gününün şanına yakışır biçimde pazar kahvaltısı yapıldı. Sucuklu yumurtalar, ekşi mayalı ekmekler, çeşit çeşit peynirler götürüldü.

Hafta sonu olduğu için öğle yemeği yemedik. Zaten yiyecek de vaktimiz yoktu. !f İstanbul'un son gününde izlenecek bir filmimiz vardı. Kendimizi kahvaltı sonrası Kanyon'a zar zor attık, Starbucks'tan filtre kahvelerimizi kaptık ve kendimizi filmde bulduk.

Film sonrası, eve gitmek üzereyken bir yürüyüş yapalım diye düşündük ve Taksim'e geçtik. İstiklal Caddesi'ni bir tur döndükten sonra, bir yerde oturup sahlep içtik ve tavla oynadık.Akşam YemeğiAkşam yemeğinde yine Tropikal Hindi Burger vardı. Kocam bu burgeri çok sevince hafta sonu yine istedi. Eh bize de yapmak düşer dedim. Akşam yemeğimiz benim sağlıklı hindi burgerim oldu sonuç olarak.

Yemeğin üzerine bir filtre kahve bir gün önce aldığımız kahveli dilim pasta vardı.


Günü 1715 kalori alıp, 456kalori yakarak ve 11538 adım atarak tamamladım.
Tropikal Hindi Burger'in tarifi için buraya (Tropikal Hindi Burger) tıklayabilirsiniz.
27.02.2016

Kahvaltı
Yeni gelen hafta ile kaçamaklarımın da sonu gelmiş oldu. Haftanın ilk gününün kahvaltısı müsli-süt-kivi üçlüsüydü. 

Öğle Yemeği

Öğle yemeğim tavuk but ve salata ikilisinden oluşuyordu. Türk toplumu olarak neden bu kadar obez olduğumuz sorusunun tek bir cevabı var: Her yemeğin yanında pilav mı olur? Yemekhanede haftanın beş gününün üç günü pilav var. Delirmemek elde değil.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde pazı kavurması vardı. Ancak pazı kavurmasını ben biraz farklı yapıyorum. Pazıları soğanla kavuruyorum, içine biraz tulum peyniri-lor peyniri o an evde hangisi varsa ondan da ekliyorum. Daha sonra büyük bir ekşi mayalı ekmeğin üzerine pazı kavurmasını koyuyorum. Üzerine sahanda kırılmış bir yumurtayı da ekliyorum. Yanına da birkaç dilim hindi füme koyuyorum. Son derece doyurucu ve kontrollü bir öğün olmuş oluyor.

Günün atıştırmalığı ise yeni bağımlısı olduğum Kurme Bar'dı. Öğleden sonraları kahvenin yanında bir tanesini mutlaka yiyorum. Hem ara öğün oluyor, hem de o günlük tatlı isteğimi yok etmiş oluyorum.


Günü 1031 kalori alıp, 364 kalori yakarak ve 5835 adım atarak tamamladım.
28.02.2016 
Kahvaltı
Hep aynı şeyleri yazıyorum biliyorum ama kahvaltım müsli-süt-kivi üçlüsüydü. Diyette tabi kahvaltı daha çeşitli olabilir ama benim gibi koştur koştur işe yetişmeye çalışanlar anlarlar halimden. Bi de açıkçası hafta için özellikle kahvaltıyı bu şekilde az tutuyorum. Hafta sonu kahvaltı lüksümü kaybetmemek için, hafta içi minicik bir fedakarlık yapıyorum.
Öğle Yemeği
Bugün yemekhanede en yenilebilecek yemek olan et haşlama ve cacık vardı. Yanındaki pilavı alma zahmetine bile girmedim.
Akşam Yemeği
Akşam yemeğinde fettucine yaptım. Sosunu da kurutulmuş domates, sucuk, karides ve mozzarella peyniri vardı. 

Günün atıştırmalıklarına gelirsek, ara öğün gibi oldu. Kahvenin yanına Kurme Bar, öğleden sonra bir mini paket Gran Pavesi, akşam da yine kahvenin yanında 2 kare damak gece yedim.

Günü 1490 kalori alıp, 449 kalori yakarak ve 9889 adım atarak tamamladım.


Diyet Günlüğü: 25.02.2017
Herkese mutlu haftalar. Bu hafta sizi Diyet Günlüğü'ne boğmayı planlıyorum. Bu hafta biriken ne kadar yazı varsa toptan yazıp, sonra kaldığım yerden devam edeceğim. Hazır mısınız? Başlıyorum!

25 Şubat 2017

Kahvaltı

Hafta sonu kahvaltısı dedin mi orada duracaksın işte. Hayatta ödün veremediğim tek kavram hafta sonu kahvaltısı. Bakın günlerce birçok zevkimden ödün verebilirim ama hafta sonu kahvaltıları olmadan ya-şa-ya-mam!

Ancak bu sefer ki diyet seferberliğimizde hafta sonu kahvaltılarımızı daha sağlıklı hale getirmeye çalışıyor olabilirim. O ayrı mevzu hiiiiç karıştırmayın. Kahvaltımız ekşi mayalı ekmek, peynirli yumurta, sucuk, tatlı patates, füme ve çeşitli peynirlerden oluşuyordu. Biz tabi ki son parçasına kadar tükettik kendilerini.

Akşam YemeğiOhooo nerede bu öğle yemeği dediğinizi duyuyorum. Hafta sonları bizim hayatımız iki öğünle geçiyor. Bir kahvaltı, bi de akşam yemeği. Akşam yemeğimiz de hafta sonuna yakışır bir şekildeydi. Bir Adanalı olarak hasretini en çektiğim şey tabii ki kebap! Bu hasretlik son bulsun diyerekten kendimi aştım ve tost makinesinin ızgarasını kullanaraktan kendi sağlıklı kebabımı yaptım.

Yanında da tam buğday lavaş, çin lahanasından salata, soğan salatası, közlenmiş biber-domates vardı.

Günün Kaçamağı

Hafta sonu olunca kaçamaklar alıp başını gidiyor. Hafta sonunun zıvadan çıktığı an tam da bu an oldu. Cuma günü Migros alışverişi sırasında, onların kahveli pastasından almıştık. Bir dilim ondan kahvenin yanında hiç affetmedim mideye hüplettim. Ancak akşam o künefeyi yemeyecektim!

Şimdi durum şöyle, kocam tam bir künefe delisi. Bundan birkaç ay önce marketten dondurulmuş künefe almıştık. O zamandan beri buzlukta bekliyordu. biz karı-koca birlikte diyet yapıyoruz. Yani burada gördüğünüz tüm diyet mevzularında kocam da benimle beraber. Ancak erkeklerin diyetle ilişkileri malumunuz pek iyi değil. Arada kocamın isyan ettiği durumlar oluyor. Bu kez isyan etme aşamasına gelince onu mutlu etmek istedim ve buzlukta künefeyi çıkardım. Öğlen pasta, akşam künefe derken o gün bayağı sınırı aştık itiraf ediyorum.

Günü 2234 kalori aldım, o gün evden burnumu çıkarmadığım için ne adım attım ne de kalori yaktım.

Juitox çekilişimize katıldınız mı?  İnstagram'da Juitox Juice Çekilişi Var! Koşun koşun!

İnstagram: cipsyiyemeyenkiz
Facebook: https://www.facebook.com/Ceyekaa

0 yorum