Diyet Günlüğü: 25.02.2017
Herkese mutlu haftalar. Bu hafta sizi Diyet Günlüğü'ne boğmayı planlıyorum. Bu hafta biriken ne kadar yazı varsa toptan yazıp, sonra kaldığım yerden devam edeceğim. Hazır mısınız? Başlıyorum!

25 Şubat 2017

Kahvaltı

Hafta sonu kahvaltısı dedin mi orada duracaksın işte. Hayatta ödün veremediğim tek kavram hafta sonu kahvaltısı. Bakın günlerce birçok zevkimden ödün verebilirim ama hafta sonu kahvaltıları olmadan ya-şa-ya-mam!

Ancak bu sefer ki diyet seferberliğimizde hafta sonu kahvaltılarımızı daha sağlıklı hale getirmeye çalışıyor olabilirim. O ayrı mevzu hiiiiç karıştırmayın. Kahvaltımız ekşi mayalı ekmek, peynirli yumurta, sucuk, tatlı patates, füme ve çeşitli peynirlerden oluşuyordu. Biz tabi ki son parçasına kadar tükettik kendilerini.

Akşam YemeğiOhooo nerede bu öğle yemeği dediğinizi duyuyorum. Hafta sonları bizim hayatımız iki öğünle geçiyor. Bir kahvaltı, bi de akşam yemeği. Akşam yemeğimiz de hafta sonuna yakışır bir şekildeydi. Bir Adanalı olarak hasretini en çektiğim şey tabii ki kebap! Bu hasretlik son bulsun diyerekten kendimi aştım ve tost makinesinin ızgarasını kullanaraktan kendi sağlıklı kebabımı yaptım.

Yanında da tam buğday lavaş, çin lahanasından salata, soğan salatası, közlenmiş biber-domates vardı.

Günün Kaçamağı

Hafta sonu olunca kaçamaklar alıp başını gidiyor. Hafta sonunun zıvadan çıktığı an tam da bu an oldu. Cuma günü Migros alışverişi sırasında, onların kahveli pastasından almıştık. Bir dilim ondan kahvenin yanında hiç affetmedim mideye hüplettim. Ancak akşam o künefeyi yemeyecektim!

Şimdi durum şöyle, kocam tam bir künefe delisi. Bundan birkaç ay önce marketten dondurulmuş künefe almıştık. O zamandan beri buzlukta bekliyordu. biz karı-koca birlikte diyet yapıyoruz. Yani burada gördüğünüz tüm diyet mevzularında kocam da benimle beraber. Ancak erkeklerin diyetle ilişkileri malumunuz pek iyi değil. Arada kocamın isyan ettiği durumlar oluyor. Bu kez isyan etme aşamasına gelince onu mutlu etmek istedim ve buzlukta künefeyi çıkardım. Öğlen pasta, akşam künefe derken o gün bayağı sınırı aştık itiraf ediyorum.

Günü 2234 kalori aldım, o gün evden burnumu çıkarmadığım için ne adım attım ne de kalori yaktım.

Juitox çekilişimize katıldınız mı?  İnstagram'da Juitox Juice Çekilişi Var! Koşun koşun!


(Tüm yazıları takip etmek için hala blogu izlemeye almadınız mı? Hemen sağ üstteki "izle" butonuna davet ediyorum sizi.)

İnstagram: cipsyiyemeyenkiz
Facebook: https://www.facebook.com/Ceyekaa

0 yorum