Diyet Günlüğü: 24.02.2017Bol bol kalorili bir günden merhaba. Haftanın bir günü de olsun o kadar keyfimiz dimi? Eh başlayalım kahvaltıyla o zaman.

Kahvaltı

Sabah standart kahvaltım vardı. Müsli-süt-pomelo-kivi şeklinde klasik kahvaltım. Artık sağır sultan bile duymuştur sanırım. Bol kalorili gün diyince sabahtan başladım sandınız dimi? O günler çok geçmişte kaldı benim için. Günün bir kısmında freni boşalmış araba olup, diğer zamanlar normal halime dönüyorum. Bu noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum. Diyet yaptığım, daha doğrusu sağlıklı beslendiğim günler benim için artık normal günler olmuş. Bu durumu tüm yurtta şenliklerle kutlayalım lütfen!

Öğle Yemeği

Öğle yemeğinde haşlanmış et ve cacık vardı. Haşlanmış et dediğim yemeği yemekhanede, patatesle ve havuçla yapıyorlar. Ancak glisemik indeks düşmanları havuç ve patatesten koşarak kaçtığım için, o yiyecekler benim tabağımdan kocamın tabağına doğru yol alıyorlar. Ben sadece haşlanmış et ve yanındaki cacıkla yetinmekle kalıyorum.

Burada yazdığım tüm hafta regl öncesi pms ve regl döneminde geçti. O yüzden buradan sonra anlatacaklarımın mazur görülmesini istiyorum. Çünkü kabul edin, hormanlarıma rağmen çok iyi direndim! Ta ki bugün öğle yemeği sonrasına kadar. Öğle yemeği sonra çikolatalar, tatlılar gözümün önünde uçuşmaya başladı. Kendimi doğru markete attım. Niyetim Wasa'nın çikolatalı olanını veya Eti Form'un bitter çikolatalı bisküvilerinden birini alıp bu dürtüyü bastırmaktı. Yok! Yok anacım yok! Markette bir tane sağlıklı istediğim bir şey bırakmamışlardı. Baktım bir şey yok bir bisküvi alıp çıkayım dedim, ancak bisküvilerin içeriklerini okumamla bu fikrimden caymam bir oldu. Ben bir şey almadan çıkacaktım ki, kocam marketin dolabında gördüğü dondurmalı mozaik pastayı gösterene dek. En büyük iki zaafım, çikolatalı dondurma ve mozaik pasta. Kalori cetveline de bakında bisküvilerden daha masum olduğuna karar verip aldım. Ancak ince bir dilim yedim sadece. Yemeği çok da vicdanım kaldırmadı.

Akşam YemeğiAkşam yemeğimiz tam Cuma akşamına yakışırdı. İş çıkışı bir şeyler içelim diyerek, soluğu Varuna Gezgin de aldık. Diyete başlayalı bir buçuk ayı geçmişti ve ben ilk kez alkol aldım. Onun da olabilecek en hafifini seçmeye çalıştım itiraf ediyorum. Resmen içimden başka bir kadın çıktı. Her şeyin kalorisini, fayda, zararını hesaplar hale geldim. İş en ilginç yanı da kalorili bir şeyler yemek istesem de vicdanımın bu duruma izin vermemesi.

Sonuç olarak, yemek için aldığımız bol kızartmalı, bol kalorili tabağın çoğunu kocama yedirdim. Ben vicdanımla konuştum durdum o arada. Üstelik soğan halkasını da hiç özlememişim! (Yalan!)

Yedik, içtik üstüne iyi de bir yürüyelim dedik. Vurduk kendimizi İstiklal'e.

Günü 2386 kalori alıp, 515 kalori yakarak ve 11339 adım atarak tamamladım.


(Tüm yazıları takip etmek için hala blogu izlemeye almadınız mı? Hemen sağ üstteki "izle" butonuna davet ediyorum sizi.)

İnstagram: cipsyiyemeyenkiz
Facebook: https://www.facebook.com/Ceyekaa

0 yorum