Diyet Günlüğü: 23.02.2017Hello Diyet Günlüğüm!

23.02.2017

Kahvaltı

Kahvaltım hep birbirinin aynısı farkındayım. Ancak hafta içi her gün yulaf ile kahvaltı hafta sonu kahvaltı keyfi yapmama izin vermiş oluyor. Kahvaltım standart olarak müsli, süt ve meyveden oluşuyordu. Meyve olarak ananas ve pomelo kullandım. Beni tropikal iklimlere salın, orada bırakın! Her gün ananas, pomelo yiyeyim kahvaltıda.

Öğle Yemeği

Yemekhanede yemek yiyebildiğim ender bir günden merhaba! Öğle yemeğinde fırında çupra, mercimek çorbası ve salata vardı. Söz konusu balık olunca tüm menüyü komple mideye indirdim. Kabul ediyorum.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğim bir gün öncesinin aynısı Tropikal Hindi Burger idi. Bir gün önce açlıktan gözüm dönmüş olacak ki yemek yerken, ikişer tane burger yapmıştım. Gün geçtikçe küçülen midemiz ve fazla kalori almaya izin vermeyen vicdanlarımız sayesinde burgerlerin bir tanesini bir öğünde zar zor yedik. Şaka bir yana gerçekten gelişimimizi karı-koca hayretle izliyoruz. Eskiden yediğimizin yarısını bile yiyemiyoruz resmen! Midemiz gün geçtikçe, küçüldükçe küçülüyor.

Akşam yemeğinin ardından, kahvenin yanında klasik olarak iki-üç kare Damak Gece yedim.

Günün Kaçamağı

Ah bu ikramlar olmasa, diyetler heba olup gitmezdi. Bozulan her diyetin arkasında, "şundan bir parça al" diyen bir güruh var. İşte ben o güruha yakalandım o gün ben de. Önce bir kutlama baklavası ikramı vardı. Bir şeyleri kutlamak için baklava, börek. çörek almayı bırakıp daha sağlıklı yiyeceklerle kutlama yapan bir toplum olsak ne güzel olurdu dimi? Kutlama baklavası yetmemiş gibi, ikramlar var bi de. İkrama hayır dediğin zaman, insanların yersiz bir şekilde alınmasını hiç anlamıyorum. Sonuç olarak bir çift cevizli baklava ve 2-3 parça cips günün kaçamaklarıydı.

Günü 1363 kalori alıp, 409 kalori yakarak ve 7899 adım atarak tamamladım.

Tropikal Hindi Burger'in tarifi için buraya (Tropikal Hindi Burger) tıklayabilirsiniz.

Diyet günlüğü ile ilgili sağ üste mini bir anket yerleştirdim. Oylamayı unutmayın!


(Tüm yazıları takip etmek için hala blogu izlemeye almadınız mı? Hemen sağ üstteki "izle" butonuna davet ediyorum sizi.)

İnstagram: cipsyiyemeyenkiz
Facebook: https://www.facebook.com/Ceyekaa

0 yorum