Diyet Günlüğü: 1-2 Mart 2017Diyet Günlüğü'mü günlük takibe yetiştirmek için canla başla çalışmalarım devam ediyor. Bugün yine birden fazla günü bir arada bulacaksınız.

1 Mart 2017

Kahvaltı

Haftanın simitle kahvaltı gününden merhabalar efendim. Kendisinin haftanın en sevdiğim günü olduğunu sağır sultan bile duydu mu? Yalnız simitli günlerle ilgili söylemem gereken bir şey var. Normalde, günde en fazla sadece bir öğün ekmek tüketiyorum. Bazen hiç yemediğim günler de oluyor. Hani beyaz unun, sağlıksız karbonhidratın yaptığı bağımlılıktan bahsedip duruluyor. Ben bunu her hafta yaşıyorum. Simitle kahvaltı yaptığım günler resmen akşama kadar sürekli ekmek, börek, simit ne varsa canım istiyor. Şans bu ya o gün de yemekhanede yemekler kötü oluyor ve ben bir şekilde hem öğlen, hem de sabah karbonhidrat tüketiyorum. Bu durum tüm güne yayılıyor hatta.

Öğle Yemeği

Yukarıda bahsettiğim durum bu haftada gerçekleşti ve benim sevmediğim yemekler yemekhanede olunca bir kepekli poğaça ve bir frutti içiverdim.
Akşam Yemeği

Tüm gün ekmek yeme zincirini kırmak için akşam yemeğinde kolları sıvadım ve kinoalı iç pilav gibi bir şey yaptım. Hindi eti, yeşil biber, domates, börülce ve kinoadan oluşan bir pilav yaptım. Çok lezzetli olmuştu, bir ara yeniden yapıp tarifini sizlerle de paylaşacağım.Günü 1109 kalori alıp, 306 kalori yakarak ve 4439 adım atarak tamamladım.


2 Mart 2017

Kahvaltı

Bir günlük simit saltanatından sonra kürkçü dükkanına döndük ve kahvaltımızda müsli, süt ve kivi vardı.

Öğle Yemeği

İş yerimin sevgili yemekhanesi bana tuzaklar kurmaya devam ediyordu ve öğle yemeğinde lahmacun vardı. Karatay teyzemizin öğütlerini dinledim ve lahmacunu af-fet-me-dim.

Akşam Yemeği

İşte bugün akşam yemeğinde koptu kıyamet. İş çıkışı eve gitmek gibi saf bir niyetimiz varken, biz yine kendimizi Kadıköy'de bulduk. Kısa bir Kadıköy turu atıp ne yesek, ne yesek diye düşünürken kendimizi Hatay Antakya Mutfağı Butik diye bir yerde bulduk. İyi ki bulduk! Hatay'ın özlediğim salçalı ekmeklerinden de vardı. Her şey Antakya'dan bir parçaydı! Aklımı kaçırmak üzereydim. Birer kuşbaşı dürüm yedik ve günün yemek faslını kapadık.

Günü 1291 kalori alıp, 413 kalori yakarak ve 8651 adım atarak tamamladım.

Diyet günlüğü ile ilgili sağ üste mini anketi yeniden yerleştirdim. Oylamayı unutmayın!


Juitox çekilişimize katıldınız mı?  İnstagram'da Juitox Juice Çekilişi Var! Koşun koşun!


İnstagram: cipsyiyemeyenkiz
Facebook: https://www.facebook.com/Ceyekaa
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCNzhPtVYHHQ4MXV-3-Ubvdw

Youtube'da ilk videomu izlediniz mi?


                    

0 yorum