Diyet Günlüğü: 22.02.2017Diyet Günlüğü'mde henüz günlük postlara geçemedim. En kısa sürede aradaki açığı kapatıp, günümüze yetişeceğim söz veriyorum. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim.

22.02.2017

Kahvaltı

Hafta içi bir gün çocuklar gibi şen oluyorum. Çünkü hafta içi bir gün kahvaltım simit peynir oluyor. Şu an yazarken bile gözlerimden kalp kalp çıkıyor! Çarşamba gününün kahvaltısı simit ve peynirdi. 1 simit, 4 dilim ekmek demek biliyorum ama haftada bir gün de kendime o opsiyonu sağlıyorum.

Bu arada bu kadar çok şey yiyorsun, nasıl diyet yapıyorsun gibi mesajlar alıyorum. Aslında diyet yapmıyorum ben. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmeye çalışıyorum. Diyet psikolojisinden tamamen uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü fark ettim ki, verdiğim kiloları almamın en büyük sebeplerinden biri de, girdiğim diyet psikolojisi yüzünden yaşadığım stresle kendimi yemeye verdiğim oldu. O yüzden çoğu zaman yediğime dikkat etsem de, canım bir şey istediğinde dozunda bir şekilde tüketiyorum. Fazla kaçırdıysam telafisini de yapıyorum. Bahsettiğim bu sistem bir diyet sistemi. Ondan ayrıca bir postta bahsedeceğim.

Öğle Yemeği

Öğle yemeği benim için çok feciydi o gün. Çünkü yemekhane yine beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattığı için, öğle yemeğim bir kepekli tost ve zero oldu. Yalnız bir şey fark ettim, kahvaltıda simit yediğim günler, nasıl bir denk gelmeyse günün devam komple karbonhidratla devam ediyor. 

Öğleden sonra kahvemi yalnız başına içtim o gün. En azından ara öğünün kalorisini almayayım diye düşündüm.

Akşam YemeğiAkşam yemeği tipik bir şekilde biraz geç oldu. Şu hayatta en çok kıskandığım insanlar işten çıkınca hiçbir yere uğramadan eve gidebilen insanlar. Biz her gün iş çıkışı mutlaka bir yere uğramak zorunda kalıyoruz. Hal böyle olunca eve varmamız buluyor akşamı. Hani şu akşam yemeğini saat beşten sonraya bırakmayın diyen uzmanlar var ya, onları bizimle 24 saat geçirmeye davet ediyorum. 

Akşam yemeğinde ise daha önce tarifini verdiğim Tropikal Hindi Burger vardı. Tüm günü saçma sapan bir şekilde geçirdim. Akşam en azından biraz kontrollü oldu. Üstelik burgerin ekmekleri de tam buğday ve ekşi mayalıydı. 

Akşam yemeğinden sonra kahvenin yanında birkaç kare Damak'ın Gece'sinden birkaç kare yemiş olabilirim. 

Günü 1353 kalori alıp, 412 kalori yakarak ve 8257 adım atarak tamamladım.

Tropikal Hindi Burger'in tarifi için buraya (Tropikal Hindi Burger) tıklayabilirsiniz.

Diyet günlüğü ile ilgili sağ üste mini bir anket yerleştirdim. Oylamayı unutmayın!


(Tüm yazıları takip etmek için hala blogu izlemeye almadınız mı? Hemen sağ üstteki "izle" butonuna davet ediyorum sizi.)

İnstagram: cipsyiyemeyenkiz
Facebook: https://www.facebook.com/Ceyekaa

0 yorum